Маркизио поиска прошка за скандален пропуск

снимка: Guliver/Getty Images

Националът Клаудио Маркизио се извини на феновете на Ювентус за непростимия си пропуск срещу Лацио, благодарение на който "римляните" се добраха до финала за Купата на Италия.

Вчера на "Олимпико" домакините поведоха с 1:0 и се виждаха финалист, но Артуро Видал вкара в 90-ата минута и върна интригата в срещата. Флокари вкара за 2:1 в 93-ата минута, а веднага след него Маркизио пропусна на празна врата за ново изравняване на резултата.

Ако беше вкарал, италианският национал щеше да се превърне в герой за своя тим, класирайки го за втори пореден финал за Купата на страната, но Юве отпадна, след като първия мач в Торино бе завършил 1:1. Самият играч дълбоко съжалява за пропуска си.

"Не можех да изпусна това положение. Беше много важно. Съжалявам", написа в официалния си профил Маркизио, като бързо хиляди го подкрепиха.

"Сега имаме две останали цели и ще дадем всичко от себе си. Можехме да спасим мача и имахме шанс да стигнем финала, но за жалост, двубоят свърши така. Трябва да даваме много повече, започвайки със себе си, въпреки че играхме добре", сподели още полузащитникът.

Ювентус бързо трябва да се отърси от загубата, която затвърди слабата форма на отбора през 2013. Освен че отпадна за Купата на страната, "старата госпожа" допусна няколко изненадващи резултати в Серия А, което позволи на Наполи да се доближи само на три точки от лидера в класирането.