Ливърпул победи с 2:1 като гост Астън Вила и запази надеждите си за Топ 4. Бирмингамци останаха в зоната на изпадащите, но трябва да са благодарни на вратаря си Брад Гузан, че не загубиха с по-голяма разлика, въпреки че поведоха с гол на Кристиан Бентеке в 30-тата минута. През второто полувреме с голове на Хендерсън и капитана Джерард мърсисайдци направиха пълен обрат и продължават да мечтаят за местата даващи право на участие в Шампионската лига.

Мачът започна равностойно и първото чисто положение дойде в 15-та минута. След едно центриране от фал защитниците на Ливърпул не успяхда изчистят добре топката и тя попадна в левия бек на домакините, който пусна страхотен извеждащ пас към Агбонлахор на границата на малкото наказателно поле, но капитанът прати кълбото право в тялото на Рейна. Гостите отговориха с едно подаване на Даунинг успоредно на вратата, но Коутиньо не успя да засече.

Последваха няколко удара на Луис Суарес, които бяха или блокирани, или вратарят Брад Гузан спасяваше. Суарес пропусна да открие след като бе изведен от Коутиньо, но бе блокиран с тяло от защитник и прати топката далече от вратата.

В 30-та минута уругваецът изгуби една топка в средата на терена, последва дълго подаване към Агбонлахор, който свали за Бентеке и от границата на наказателното младият белгиец с красиво воле оплете топката в мрежата.

Гостите получиха шанс да изравнят само 2 минути след гола, но удар на Джерард от ъгъла на вратарското поле бе блокиран.

В 40-та минута Суарес бе изведен сам срещу стража на Вила, стреля между краката му, но топката се удари в крака на вратаря и излезе в корнер.

До края на полувремето капитанът на Ливърпул опита още веднъж опита късмета си, този път с удар от ъгъла на наказателното поле, но Гузан успя да избие. Преди това Суарес се опита прехвърли американеца от центъра, но топката мина в страни от вратата.

Ливърпул изравни веднага след началото на второто полувреме. Стивън Джерард даде един от своите маркови диагонални пасове от наказателното поле към Коутиньо на фланга в половината на Вила. Младият бразилец надбяга защитник на домакините и подаде на Хендерсън, който сам срещу Гузан не сбърка - 1:1.

В 55 минута Суарес изведе Коутиньо сам срещу вратаря, но младокът прати топката на сантиметри от страничната греда. 2 минути по-късно пък Глен Джонсън удари същата греда.

Мърсисайдци получиха дузпа в 60-та минута. Суарес бе повален от Нейтън Бейкър, а Стивън Джерард превърна наказателния удар в гол и обрата бе факт.

5 минути след като отбеляза дузпата Джерард изчисти от голлинията удар с глава на Бентеке.

В 85 минута Суарес можеше да реши всичко в мача, след като проби през четирима защитнипреди вратаря да му избие топката, а при добавката уругваецът не съумя да прехвърли страхотния в този мач Гузан.

Виляните вкараха гол в даденото от съдията продължение, но той бе отменен заради засада на Бентеке.

Така след края на мача Астън Вила остана под чертата с 30 точки, само заради по-лошата си голова разлика от Уигън. Ливърпул запази 7-то си място с 48 точки, на 3 от шестия Евертън и на 7 от мечтаното 4-то място, на което е Челси.

szólj hozzá: Aston Villa vs Liverpool 1:2 HIGHLIGHTS