Кокала: Решението на съдията е неправилно

Емил Велев беше видимо недоволен след края на мача срещу Лудогорец, спечелен от шампионите с минималното 1:0.

Според старши-треньора на Локомотив, ситуацията, при която Кристиан Добрев получи червен картон, е много спорна и смята, че защитникът на домакините е заслужавал най-много жълт картон.

В крайна сметка обаче "железничарите" играха близо 80 минути с човек по-малко, а шампионите все пак успяха да измъкнат победата във Своге.

"Видяхте че ни изгониха важен играч още в началото на мача, и то неправомерно, според мен", сподели Емил Велев непосредствено след срещата.

"Не е лесно да играеш с човек по-малко цели 80 минути. До голяма степен с този картон нещата бяха предопределени. Имахме 1-2 шанса по време на мача, от които не успяхме да се възползваме, за разлика от Лудогорец, които вкараха само с едно положение.

"Неправилно е решението на съдията. Това е най-много за жълт картон. Мачът във Варна беше далеч по груб, но там мисля, че не видяхме червен картон.

"Лудогорец не ни надигра и играхме като равен с равен, но с човек по-малко няма как да имаш много атаки и да се бориш срещу 11. С една атака ни вкараха. Всеки двубой е важен, искаме да печелим точки.

"Три мача досега играем с човек по-малко, може да е тенденция. Трябва да видя повторение на положението и ще преценим", завърши Велев.