Реал Сосиедад продължи успешно мисията си да влезе в групите на Шампионска лига, след като във втори пореден мач нанесе поражение на Лион с 2:0, като по този начин с общ резултат 4:0 направи бройката на испанските отбори в лигата 4.

Този път най-добър на терена бе Карлос Вела, който матира на два пъти защитата на френския гранд, бележейки през втората част.

Сосиедад за първи път влиза в групите на Шампионска лига, докато Лион отпада безславно, като ще пропусне най-комерсиалния клубен турнир за втори път през новия век и за втора поредна година.

Гостите стартираха добре, а още във 2' Фофана можеше да стигне до попадение, но Браво спаси. Реал Сосиедад пък отново заложи на контраатаката като свое оръжие и Гризман можеше да вкара нов гол срещу Лион, но топката мина встрани.

След първоначалните интересни положения настъпи затишие, като френският тим натискаше, но защитната формация на Сосиедад не позволяваше никакви опасности пред чилийския си вратар. Вела пък можеше да отбележи, но Лопес спаси.

През втората част обаче събитията отпреди седмица се повториха и испанският тим стигна до два гола, и то без особени проблеми.

Полувремето започна с натиск на домакините, а в 67' той беше материализиран от Карлос Вела, който се възползва от пас на Гризман и откри резултата. Всичко в срещата вече беше ясно, но в 90' отново бившият играч на Арсенал наказа гостите и оформи крайното 2:0.