Маями Хийт увеличи победната си серия на 24 мача, като вече последната загуба на тима в НБА датира от 1-ви февруари - преди 47 дни.

Суперзвездата на шампионите Леброн Джеймс записа трипъл-дабъл за трети път през сезона с 25 точки, 12 борби и 10 асистенции за успеха над Кливлънд Кавалиърс с 98:95, като също така „горещите" заличиха пасив от 27 точки.

Кавалиърс никога не бе пропилявал толкова значителен аванс в резултата в двубой, в който не стига до загубата. Логично играчите на Кливлънд бяха изключително разочаровани след финалната сирена.

Един от най-силните и важни играчи за „кавалерите" Кайри Ървинг не взе участие в срещата заради проблеми в лявото рамо, а Дион Уейтърс и Андерсон Варехао също отсъстваха.

Същинският обрат в резултата се случи в четвъртата част, когато пасивът на Хийт беше 9 точки, а Леброн отбеляза 11 от първите 12 пункта в актива на Маями в последната четвърт, за да вдъхнови величествения обрат.

Хийт надви съперника с 30:18 в последната четвърт и логично стигна до успеха и нанесе 46-та загуба на Кливлънд в редовния сезон на НБА.

Рокетс - Джаз 100:93

Двата отбора водят битка за последното място в Западната конференция, което дава право на участие в плейофите. Хюстън спечели за 37-ми път в мач номер 68 и увеличи преднината си пред Юта на 3 двубоя в класирането.

Никс - Меджик 106:94

Джей Ар Смит наниза 22 точки, а Кармело Антъни се завърна с 21 в актива си след претърпяна контузия на коляното. Победата на Ню Йорк бе втора поредна за тима и общо 40-та в НБА до момента, като прекратява 4-те поредни поражения в серията от 5 последователни гостувания, която сега приключва отборът.

Нетс - Маверикс 113:96

Дерон Уилямс блесна през второто полувреме и попари публиката в родния си град, извеждайки Бруклин до успех над Далас. Уилямс наниза 31 точки, 26 от които през второто полувреме и 13 в последната четвърт. Така Бруклин заличи изоставане от 10 точки и вече е с баланс 40-28 победи към загуби.