Рилски спортист си тръгна с успех от Плевен

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист (Самоков) победи като гост Спартак (Плевен) със 103:77 точки в мач от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига, предаде БТА.

Възпитаниците на Росен Барчовски са трети в класирането с 36 точки, а Спартак - на девета позицияи с 26 точки. Бранко Миркович наниза 27 точки, като 15 от тях вкара от линията за три точки при осемте си опита. Анджело Калояро изигра пореден силен мач за отбора, завършвайки с 21 точки, 13 борби и 7 асистенции, а 15 точки и 9 борби записа Тони Гуджино.

За Спартак Димитър Маринчешки регистрира 23 точки и 6 борби, 17 точки вкара Денис Агре, а по 13 точки - Веселин Георгиев и Росен Софрониев.

Балкан спечели домакинска победа със 76:72 точки срещу Черно море Порт Варна. Така Балкан запазва четвъртото място в класирането с 13 успеха и 8 загуби, а варненци са на седмото място с 8-13.

Домакините започнаха по-добре мача, но до края на първата част "моряците" успяха да изравнят. Паузата дойде при 39:36 за Балкан.

Мачът вървеше равностойно и след почивката, като едва в края "зелените" успяха да надделеят. За победителите най-резултатен бе Атила Сантос с 22 точки и 10 борби. Владимир Панич добави 14 точки, а 13 точки вкара Мартин Маринов.

За варненци с 16 точки се отличи Пламен Алексиев, 13 точки добави Симеон Илиев, а с по 10 точки завършиха Васил Кьосев и Любиша Върчел.

В Ямбол домакините загубиха от Берое (Стара Загора) с 69:70 (26:24, 16:15, 9:17, 18:14) точки. Двубоят бе изключително равностоен от първата до последната минута. 12 секунди преди сирената Мартин Дурчев вкара тройка за 69:69, а победата на гостите донесе Уилям Уокър, който вкара един наказателен удар.

За Берое Реджинал Холмс реализира 25 точки, 14 точки добави Сергей Цветков. За Ямбол Филип Вукосавлевич вкара 18 точки, 13 точки добави Станислав Говедаров, с 11 точки и 13 борби завърши Неманя Милошевич, а 10 точки и 6 асистенции записа Мартин Дурчев.

В Бургас Черноморец спечели срещу Теси национален отбор на България за младежи до 20 години с 83:71 (23:15, 24:15, 23:20, 13:21) точки. Домакините водеха през целия мач, а в 30-та минута имаха аванс от 20 точки - 70:50.

За Черноморец се отличиха Богдан Андонов с 22 точки, Джеймс Тайлър с 19 точки и 15 борби, Константин Коев с 13 точки и Иво Славчев с 10 точки и 11 борби. За тима на Любомир Минчев най-полезни бяха Тенчо Тенчев с 20 точки, Николай Стоянов с 12 точки, а по 10 точки реализираха Николай Грозев, Алекс Симеонов и Велислав Гълъбов.