Лацио се поздрави с втората си победа в Лига Европа, след като в мач от 4-ия кръг срази с 3:0 на „Стадио Олимпико" Панатинайкос.

В герой за „орлите" се превърна нападателят Либор Козак, който наниза две попадения за победата на тима си, въпреки че получи ужасяваща контузия на главата. Чешкото острие откри головата си сметка в 23-ата минута, а в 40-ата удвои преднината на домакините.

След почивката превъзходството на домакините продължи да бъде изразено, което доведе и до трети гол, дело на Серджо Флокари в 59-ата минута.

Лацио изигра срещата без Мирослав Клозе, Ернанеш и Стефано Маури в титулярния състав, но Мауро Сарате бе включен като „трекуартиста" и това се оказа хитър ход от страна на треньора Владимир Петкович.

Козак реализира първия гол с фантастичен удар, след като овладя топката с гръб към вратата и се обърна, за да стреля от границата на наказателното поле. Кълбото по красив начин прехвърли стража на гостите Орестис Карнезис и се оплете в горния десен ъгъл - 1:0.

Голмайсторът на „орлите" се оказа потърпевш при много невнимателна проява на гръцкия национал Йоргос „Юркас" Сейтаридис, който вдигна високо крака си и уцели в главата Козак. В резултата на тази интервенция нападателят на Лацио трябваше да бъде превързан, защото от главата му течеше обилно кръв.

Sporta.bg припомня, че Сейтаридис беше човекът, който си отбеляза уникално куриозен автогол в предишния сблъсък с Лацио в Атина. Тогава той върна топката назад от около 25 метра в опразнената мрежа и даде аванс на гостите. В последствие мачът завърши наравно 1:1.

Дори с превръзка на главата си обаче Козак беше убийствен в атака за „орлите" и покачи преднината им на 2:0.

Смехотворното в случая бе, че той се възползва от невнимателен пас назад на Лукас Винтра, който върна топката към вратаря си, но всъщност я предостави на тепсия за Козак. Чехът овладя и хладнокръвно преодоля Карнезис за 2:0.

В 59-ата минута Флокари се разписа, за да направи резултата 3:0 и да отбележи първия си гол през сезона с екипа на „орлите" - той има 3 срещи в Лига Европа и 4 участия в Серия А.

Така "орлите" вече имат 8 точки и се утвърждават на върха в Група J, като на втора позиция е Тотнъм с 6 пункта.

"Шпорите" надиграха с 3:1 Марибор и стават основен претендент за другата позиция, даваща право на участие в елиминационната фаза.

Словенският отбор заема трето място с 4 точки, а гърците от Атина са на дъното с 2.