Михайлов нямаше работа, но Твенте не надви Леванте

Българският национален вратар Николай Михайлов изкара много спокоен домакински мач с Твенте срещу Леванте и почти не трябваше да се намесва около рамката си.

Въпреки това обаче в предни позиции холандците не впечатлиха и стигнаха само до равенство 0:0 с тима от Валенсия.

Така Твенте не можа да вземе реванш за злощастното поражение с 3:0 в предишния кръг между двата тима, когато домакините се възползваха по най-добрия начин от положенията си в атака.

Холандският тим остава на прага на елиминацията от Лига Европа, защото продължава да няма победа в тазгодишното издание на груповата фаза. 2 кръга преди края Твенте се намира на 3-то място в класирането на Група L с актив от само 3 точки.

Лидер продължава да бъде Хановер с 8, след като днес германците надвиха Хелзингборг с 3:2 в драматичен и скандален мач с два червени картона за гостите и победен гол за Хановер в 90-ата минута.

Маме Диуф изведе германците напред в 3-ата и 50-ата минута, последва изравняване чрез Джурджич и Бедоя в 59-ата и 67-ата, за да дойдат двата червени картона за Хелзингборг. Ларсон в 89-ата и Ата в 90-ата напуснаха принудително, за да може в крайна сметка Хющи да донесе щастлив успех на домакините в продължението - 3:2.

Леванте е на втора позиция със 7 точки - 4 повече от Твенте, докато Хелзингборг е последен само с 2.

Николай Михайлов нямаше поводи за намеси в нито един момент от домакинството на испанците, като и трите удара, които бяха отправени към очертанията на вратата му, не представляваха никакви трудности.

От другата страна на игрището не бяха създадени чисти голови положения, но Дъглас, Росалес и Шилдер имаха добри шансове да се разпишат, но ударите им бяха спасени. Така Твенте ще се нуждае от задължителни победи до края, за да остане в играта за Лига Европа.