снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Фиорентина изостана на 5 точки от Топ 3 на италианската Серия А, след като тази вечер "Ла Виола" записа разочароващо равенство 2:2 като домакин на Парма в последен мач от 6-ия кръг.

Така воденият от Винченцо Монтела записа второ равенство от началото на сезона и втори пореден мач без победа, след като в предишния кръг Фиорентина отстъпи на Интер.

"Виолетовите" събраха актив от 11 точки и заемат 5-а позиция в Калчото, оставайки на 3 точки от четвъртия Интер и на 5 от Наполи и Ювентус, които заемат второ и трето място до момента. Лидер с пълен актив от 18 точки продължава да бъде тимът на Рома.

Парма от своя страна завоюва шеста точка през сезона, като "дуковете" заемат 14-о място в таблицата.

Първата част завърши с предимство за Парма, след като в добавеното време Валтер Гаргано изведе гостите напред след асистенция на Касани.

След почивкат обаче домакините осъществиха пълен обрат в резултата. В 64' централният бранител Гонсало Родригес изравни, а в 79' резервата Хуан Мануел Варгас изведе "Ла Виола" напред.

Стигна се обаче до добавеното време на мача, когато Парма смълча трибуните на "Артемио Франки" с изравнително попадение. Масимо Гоби оползотвори асистенция на Биабиани и донесе точка на "дуковете" за крайното 2:2.