Отборът на Евертън за малко не изпусна спечелен мач, но "карамелите" все пак надделяха с 3:2 при домакинството си на Нюкасъл в мач от 6-ия кръг на английската Висша лига.

На почивката резултатът бе 3:0 в полза на домакините, но през втората част Евертън позволи на "свраките" да върнат два гола във вратата на Тим Хауърд.

Воденият от Роберто Мартинес състав все пак удържа крайния успех, който е и трети пореден за "карамелите" от началото на сезона. Така Евертън се изкачи в Топ 4 на Висшата лига, събирайки актив от 12 точки - с една повече от Челси и Саутхемптън.

Нюкасъл от своя страна остава на 16-о място със 7 точки - само три повече от зоната на изпадащите.

През първата част ливърпулци нокаутираха гостите си, като Ромелу Лукаку откри след само пет минути игра. В 25' Рос Баркли удвои, а в 37' отново Ромелу Лукаку покачи на 3:0.

След почивката обаче в играта на "карамелите" настъпи спад, а Нюкасъл върна два от инкасираните три гола. В 51' започналият от пейката Йоан Кабай вкара след асистенция на Гуфран, а Лоик Реми отбеляза още веднъж в 89'. За изравнителен гол обаче не остана време.