Поредната невероятна нощ в НБА измина, като дербито на Лос Анджелис беше черешката на тортата, а Клипърс определено е по-щастливият тим в момента. В страхотна битка в "Стейпълс Сентър" символичните домакини стигнаха до успех със 107:102 и записаха първа победа за новата година.

"Ножиците" бяха твърдо решени да покажат кой командва парада в „града на ангелите" през новия сезон и водени от Крис Пол се поздравиха с напълно заслужен успех, който прави още по-голямо впечатление при факта, че Джамал Кроуфорд - водещият реализатор на отбора, не взе участие в срещата заради контузия.

Постепенно Пол, Грифин и компания натрупаха аванс над своя съперник, който така и не намери решение на добрата игра на пик-енд-рол на своя символичен домакин, докато "езерняците" изпитваха сериозни затруднения със стрелбата си.

Тройка на Ламар Одъм донесе цели 19 точки аванс на домакините 10 минути преди края, които вече се виждаха победители, но тогава настъпиха минутите на Коби Брайънт. Той наниза цели 12 точки в следващите 9 минути и стопи аванса само на 2.

Крис Пол обаче имаше с какво да отговори на „черната мамба", като вкара последните 8 точки за своя тим, а освен това принуди Дуайт Хауърд да направи своето шесто лично нарушение и да напусне игрището в заключителните секунди. Брайънт пропусна тройка от далечно разстояние, а в ответната атака CP3 направи резултата 103:97 при 20 оставащи секунди и предреши изхода на сблъсъка.

Това беше и най-силната вечер за гарда на Клипърс, чийто трансфер през миналата година в Лейкърс беше скандално стопиран от Дейвид Стърн, като впоследствие Пол се озова именно в градския съперник. Рано тази сутрин той отбеляза рекордните за него през сезона 30 точки, а към тях добави 13 асистенции и 2 откраднати топки.

При липсата на Джамал Кроуфорд и Грифин се нае с повече стрелби, като това му донесе 24 точки, а 10 точки добави Уили Грийн.

Коби Брайънт пък беше на познатото ниво, като към невероятното си нападение той прибави и здрава защита, но така и не успя да опази подвижния и значително по-млад Пол в края. Все пак "черната мамба" завърши срещата с 38 точки и 5 откраднати топки.

Дабъл-дабъл записа Дуайт Хауърд, който се отчете с 21 точки, 15 борби и 2 чадъра, но минута преди края при 2 точки аванс за Клипърс напусна терена заради натрупани нарушения. Пау Гасол и Мета Уърлд Пийс пък бяха много далеч от познатото ниво и завършиха с общ актив от само 4 точки и 2-12 точна стрелба. Стив Неш също записа дабъл-дабъл - 12 точки и 10 асистенции.

Така за втори път битката за Ел Ей отиде в полза на Клипърс, като тимът на Вини Дел Негро има 11 победи повече от Коби и компания, които отново са с отрицателен баланс.