Колебливият през новия сезон тим на Чикаго Булс поднесе голямата изненада в НБА през изминалата нощ, след като спечели гостуването си на шампиона Маями Хийт с 96:89, нанасяйки второ домакинско поражение за „горещите" през тазгодишната кампания.

Срещата беше изключително динамична, но гостите водеха през по-голяма част от времето, като разликата набъбна до 9 точки в края на третата част.

В четвъртата ЛеБрон Джеймс изригна и почти собственоръчно стопи аванса на Чикаго само на 2 точки при оставащи малко повече от 9 минути игра.

В този момент на паркета блесна талантът на Нейт Робинсън, който отбеляза 7 от следващите 8 точки на своя отбор, а негова тройка 6:34 преди края донесе двуцифрена разлика в полза на „биковете" (10 точки), която беше непосилна за шампионите. Карлос Буузър с 4 решаващи точки в края пък не позволи да се случи неприятна изненада до края.

Решаващ фактор в двубоя се оказа борбата под двата коша, като Булс грабнаха цели 48 срещу само 28 за Маями, като 19 от тези на Чикаго бяха в нападение, а след тях обикновено следваха лесни точки.

Двама играчи на „биковете" завършиха с дабъл-дабъл - Карлос Буузър (27 точки и 12 борби) и Йоаким Ноа (13 точки и 12 борби). Нейт Робинсън пък добави необходимата мощ от резервната скамейка и за 18 минути вкара 13 решителни точки.

ЛеБрон Джеймс отново бе над всички на игрището, като се отчете с 30 точки и 6 борби, докато Дуейн Уейд и Бош добавиха съответно 22 и 14, но нито един друг играч не записа повече от 6 точки.

Чикаго се изкачи до 4-ата позиция в конференцията с 18 победи и 13 загуби, а до края на редовния сезон се очаква Дерик Роуз да се завърне, за да помогне на тима в евентуалната битка за титлата в НБА.

Маями продължава да държи най-добрия рекорд в Източната конференция - 22 победи и 9 загуби, но изостава от Оклахома, Клипътс и Сан Антонио за челото в НБА.

Торонто- Сакраменто 96:105

Вашингтон- Бруклин 113:115 след пордължение

Шарлът- Кливланд 104:106

Детройт- Атланта 85:84

Бостън- Индиана 94:75

Мемфис- Портланд 84:86

Оклахома Сити- Филаделфия 109:85

Маями- Чикаго 89:96