снимка: fckuban.ru

Отборът на Кубан започна с равенство 1:1 срещу Рубин (Казан) в среща от първия кръг на руското първенство.

Българинът Ивелин Попов започна титуляр и изкара пълни 90 минути на терена. Попето бе един от най-добрите на терена, но не успя да се разпише.

Срещата в Краснодар започна равностойно като двата отбора имаха своите шансове в началните минути. В края на полувремето гостите от Рубин останаха с човек по-малко след като Александър Рязанцев получи директен червен картон за грубо нарушение.

В началото на второто полувреме Кубан се опита да реши нещата в своя полза, но вместо това получи гол в собствената си врата. В 71-та минута Роман Ерьоменко открадна една топка и успя да се разпише за 1:0.

Само три минути по-късно обаче звездата на домакините Арас Йозбилис възстанови равенството с премерен удар. В следващия кръг Кубан с Ивелин Попов гостува на гранда Зенит.