снимка: Guliver/Getty Images

Звездата на Фулъм Димитър Бербатов отбеляза два гола за своя отбор в първата предсезонна контрола на отбора.

Фулъм игра с костариканския Картахинес и спечели убедително с 3:0. Бербатов изведе „котиджърс" с капитанската лента и направи много силен мач.

Бербо се разписа два пъти в рамките само на пет минути през първото полувреме. Третото попадение бе дело на костариканецът Брайън Руиз, който е звездата на местния национален отбор.

Веднага след мача Димитър Бербатов се похвали в мрежата за победата:

"Здравейте от Коста Рика. Първи мач и първа победа, 3:0 за нас, и 2 гола за мен", написа се Бербо във Facebook.

Първият гол на Бербатов падна в 35-та минута, когато получи хубаво подаване от Пайтим Касани. Само пет минути по-късно Фулъм получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Йон Арне Рийзе. Бербо бе точен от бялата точка.

Българинът бе заменен от Уго Родайега на полувремето. Именно резервата на Бербатов подаде на Брайън Руиз са попадението в 73-та минута.