Тотнъм завоюва трета победа от четири изиграни мача във Висшата лига от началото на сезона, след като днес воденият от Андре-Вилаш Боаш състав спечели безпроблемно с 2:0 домакинството си на Норич.

И двата гола за "шпорите" реализира исландският национал Гилфи Сигурдсон, който се разписа по веднъж в двете полувремена на срещата.

Сигурдсон откри в 28' след асистенция на новото попълнение Кристиян Ериксен, а малко след почивката удвои след подаване на друг от новите футболисти на Тотнъм - Паулиньо.

Така лондончани събраха актив от 9 точки и се изкачиха на второ място, оставайки единствено зад градския съперник Арсенал, който също има 9 пункта. Отборите на Ливърпул и Челси обаче са с мач по-малко.

Освен Кристиян Ериксен, дебют пред собствена публика на "Уайт Харт Лейн" записа и аржентинецът Ерик Ламела, който отново влезе в игра след почивката. Бившият футболист на Рома замени Муса Дембеле малко преди края и се понрави със самочувствието, което демонстрира в малкото минути на терена.