Тонев влезе в 89-ата минута при загуба на Астън Вила

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Александър Тонев се появи в игра в 89-ата минута при загубата на своя Астън Вила с 1:2 при домакинството на Нюкасъл в мач от съботната програма на 4-ия кръг в английската Висша лига.

След перфектния старт на сезона и звучната победа като гост на Арсенал, „виланите" записаха три поредни поражения и вече се намират притеснително близо до зоната на изпадащите.

Тонев не беше предпочетен за вариант за освежаване на играта по-рано през второто полувреме, което беше отчетено като грешка на мениджъра Пол Ламбърт от някои фенове на тима в социалната мрежа Туитър.

На практика юношата на ЦСКА изигра около 2 минути от мача, докато друго ново попълнение - Либор Козак от Лацио - влезе в 67-ата.

Вила има само 3 точки от началото на сезона и се намира на 16-то място във временното класиране, като същия актив имат още Евертън, Кристъл Палас и Суонси.

Нюкасъл вече има 7 пункта и се изкачва до 8-ата позиция. Пълното класиране в Премиърлийг вижте НА ТОЗИ ЛИНК.

Кристиан Бентеке за пореден път беше единственият светъл лъч в състава на Вила и именно той се разписа за 1:1 в 67-ата минута.

Така той вече има 18 гола за първенство през календарната 2013-та година - 3 повече от най-близкия си преследвач по този показател Робин ван Перси, който днес вкара за победата с 2:0 на Манчестър Юнайтед над Крисъл Палас.

Бентеке вече има 4 гола през новата кампания в Премиърлийг, като дели първата позиция в класирането при голмайсторите с Оливие Жиру от Арсенал.

Иначе Хатем Бен Арфа донесе победата на Нюкасъл с два гола в 18-ата и 73-ата минута на двубоя, с което вече има 3 попадения в 4 мача от началото на кампанията. Всъщност, той е единственият футболист на тима, който се е разписвал през новия сезон.