снимка: Guliver/Getty Images

Миланският гранд Интер прекъсна серията си от три поредни мача без успех в Серия А, след като днес "нерадзурите" спечелиха с 3:1 домакинството си на Киево в среща от 24-ия кръг.

Така Интер събра 43 точки на сметката си и отново се изкачи на четвъртата позиция, изпреварвайки градския си съперник Милан. "Росонерите" имат 41. Интер остава и на една точка от третия Лацио и зона Шампионска лига.

Антонио Касано, Андреа Ранокия и Диего Милито вкараха за домакините, докато Лука Риджони се разписа за "летящите магаренца".

Андреа Страмачони стартира с Диего Милито, Антонио Касано и Родриго Паласио в предни позиции, докато Валтер Гаргано, Здравко Кузманович и Естебан Камбиасо действаха в средата на терена. Новото попълнение Матео Ковачич не бе в групата, въпреки очакванията, че ще стартира като титуляр. В последствие стана ясно, че младият хърватин се оплаква от травма в глезена.

Сблъсъкът на "Сан Сиро" стартира отлично за домакините, които излязоха напред в резултата след само две минути игра. Андреа Ранокия нацели съотборника си Жуан Жезуш след изпълнение на корнер, но топката се озова право в краката на Касано, който я насочи към мрежата - 1:0.

Двадесет минути по-късно обаче веронци възстановиха равенството. Лука Риджони остана напълно непокрит и стреля с глава, не оставяйки шансове на Ханданович - 1:1.

Отговорът на "нерадзурите" не закъсня, като още в 26' домакините отново възстановиха аванса си. Андреа Ранокия бе намерен след изпълнение на корнер, като централният бранител стреля превъзходно с глава, бележейки за 2:1.

Втората част стартира отлично за Интер, като в 51' Диего Милито даде още по-солиден аванс на своя тим. Принца получи асистенция от сънародника си Естебан Камбиасо и с добър завършващ удар прониза Пуджиони за 3:1. Минута по-късно Милито можеше да отбележи и още един гол, но аржентинецът не успя да преодолее стража на Киево.

Дванадесет минути преди края Интер отново бе близо до четвърти гол в мрежата на веронци, но и този път вратата на Киево оцеля. Пуджиони успя да блокира навременно Нагатомо, като не успя и последвалия опит за добавка на Родриго Паласио.

szólj hozzá: Inter Milan vs Chievo 3:1 HIGHLIGHTS