Райо Вайекано тласна Барса към титлата

Отборът на Райо Вайекано съвсем доближи Барселона до титлата в Примера Дивисион, след като днес тимът на Пако Хемес спечели с 2:1 домакинството си на Атлетико Мадрид в среща от 23-ия кръг.

Имайки предвид разгрома на Барселона с 6:1 над Хетафе по-рано днес, то каталунците разполагат с преднина от вече 12 точки пред втория Атлетико Мадрид. Третият Реал Мадрид пък е вече на само 4 пункта от градския си съперник.

Райо Вайекано от своя страна събра актив от 37 точки, което и изкачи тима на 6-а позиция в таблицата. Райо вече се намира на само 2 точки от четвъртия Малага и зона Шампионска лига.

Ласане Бангура откри за Райо още в 3', възползвайки се от асистенция на Пити.

Футболистите на Диего Симеоне продължиха да играят под възможностите си, като в 33' Райо успя и да удвои преднината си. Точен за домакините бе бразилецът Лео Баптищао, за когото се говори, че през следващия сезон ще играе именно за Атлетико Мадрид. "Кариоката" вкара след подаване на Бангура и съвсем утежни задачата на гостите.

През втората част Атлетико се опита да обърне развоя на мача, но силите на гостите стигнаха за едно-единствено попадение, при това в добавеното време на мача. Секунди преди края голямата звезда на Атлетико Радамел Фалкао вкара за крайното 2:1, което обаче се оказа и всичко в срещата.