Отборът на Интер успя да направи невероятен обрат и победи Катания като гост с 3:2 с гол на резервата Паласио в последната минута, след като изоставаше с 0:2 на полувремето.

Драматичният успех позволи на Интер да се изравни с Лацио на четвърто място във временното класиране на Серия А. Двата отбора имат по 47 точки - с една по малко от третия Милан, който снощи победи "орлите" с 3:0. Катания остана на 7-о място в таблицата с актив от 42 т.

Мачът беше решен от резервите на „нерадзурите", след като 2 гола вкара влезлият на почивката Родриго Паласио. Аржентинецът беше точен в 70-ата и 90-ата минута на срещата, а за победното попадение му асистира Естебан Камбиасо, който се появи на терена 13 минути преди края на двубоя.

Домакините от Катания водеха с 2:0 на почивката с голове на Гонзало Бергесио (7') и Джовани Маркезе (19'), а първото попадение за Интер вкара друг аржентинец - Рикардо Алварес (53').

Наставникът на гостите Андреа Страмачони излезе с Томазо Роки на върха на атаката, след като от групата за мача беше изваден Антонио Касано, а Родриго Паласио беше оставен на пейката.

Домакините от Катания започнаха ударно срещата и още в 6-ата минута се наложи вратарят Ханданович да парира удар на Гонзало Бергесио. Минута по-късно същият не сгреши и даде преднина на сардинския тим.

Бергесио се разписа с хубав удар с десния крак от ъгъла на малкото наказателно поле и Катания заслужено поведе с 1:0 още в 7-ата минута на срещата.

Интер се опита да реагира на попадението, но удари на Фреди Гуарин и Здравко Кузманович бяха спасени от вратаря на домакините.

В 18-ата минута Кузманович извърши нарушение срещу Лукас Кастро в половината на Интер. Фалът беше изпълнен от Франческо Лоди, който центрира отлично и Джовани Маркезе засече топката с глава, насочвайки я неспасяемо в десния ъгъл на вратата - 2:0 за Катания.

„Нерадзурите" отговориха с шут на Томазо Роки в тялото на вратаря 4 минути по-късно. След това Интер се опитваше да стигне до намаляване на резултата, но повечето от ударите бяха извън вратата и до края на полувремето не се стигна до ново попадение.

На почивката Андреа Страмачони взе мерки да обърне негативния развой на срещата и направи две корекции в състава. Деян Станкович и Родриго Паласио замениха съответно Здравко Кузманович и Томазо Роки.

Въпреки промените, отново Катания беше по-активният тим в първите минути от второто полувреме и Ханданович трябваше да се намесва на два пъти в 48-ата минута, за да спаси вратата си от трети гол в нея.

Интер все пак успя да реагира и Фреди Гуарин стреля опасно покрай вратата, преди Рикардо Алварес да вкара за 2:1 в 53-ата минута. Аржентинският халф опъна мрежата с глава от малкото наказателно поле, засичайки отлично центриране на влезлия като резерва Родриго Паласио.

Домакините отвърнаха с хубав удар на Алехандро Гомес в 63-ата минута, който отново бе спасен с вещина от Ханданович.

Така се стигна до 70-ата минута на мача, в която Интер стигна до изравняване с гол на Паласио. Аржентинецът вкара изравнителното попадение, отново с глава от малкото наказателно поле, засичайки центриране на Алваро Перейра.

Страмачони направи още една смяна в 77-ата минута и вкара Естебан Камбиасо на мястото на Фреди Гуарин.

„Нерадзурите" се опитаха да направят пълен обрат и натиснаха сериозно. Те бяха много близо до успех в 83-ата минута когато на два пъти героят от дербито с Милан - Езекиел Скелото - стреля във вратата, но шутовете му бяха избити от вратаря на домакините Мариано Андуяр.

Така, по всичко личеше, че срещата ще завърши наравно преди резервата Родриго Паласио да вкара победния гол в 90-ата минута. Той беше изведен отлично пред малкото наказтелно поле от друга смяна - Камбиасо - и стреля с мощен шут за крайното 2:3.