Тотнъм охлади амбициите на Арсенал за топ 4 (ВИДЕО И СНИМКИ)

Тотнъм и Гарет Бейл продължиха да се носят на гребена на вълната, след като постигнаха страхотен успех над Арсенал с 2:1 в дербито на 28-ия кръг на Премиър лийг.

Решаващ за победата се оказа краят на първото полувреме. Бейл (37) остана сам срещу вратаря и откри резултата, а при идентична атака 2 минути по-късно точен бе Ленън. Бейл си отбеляза и автогол 6 минути след старта на втората част, но това не се оказа от решаващо значение за изхода от двубоя.

Трите точки отново изпратиха "шпорите" в топ 3, като те изпревариха друг лондонски съперник - Челси. Тотнъм има 54 точки срещу 52 за "сините", а в борбата за квота за Шампионска лига Арсенал има 47 пункта, Евертън е с 45, а Ливърпул - 42.

Зрителите на "Уайт Харт Лейн" видяха по-силни първи минути за символичните гости, чиито атаки бяха основани на много скорост и бързи комбинации по крилата. При една такава се стигна до корнер, при който Жиру надскочи всички и стреля с глава, но Лорис с веща намеса спаси своите от ранен гол.

В 10-ата минута пък Артета даде страхотен пас към френския нападател, който овладя отлично и напредна към вратата, но се засуети и позволи на Вертонген да блокира удара му в последния момент.

Уго Лорис пък трябваше да се намесва решително при няколко сполучливи атаки на Арсенал преди да се стигне до средата на полувремето, когато "шпорите" изравниха играта и започнаха да играят по-добре от своя съперник.

Именно това доведе до фаталните 2 минути в края на полувремето, които наклониха сериозно везните в полза на Тотнъм. В 37-ата минута Дембеле овладя в центъра и пусна извеждащ пас към Бейл, който бе изпуснат от защитниците на гостите. Уелсецът пък нямаше проблем да реализира останал сам срещу Счесни, като това беше 10-ото му попадения в последните 8 мача.

"Артилеристите" останаха в шок и в следващите няколко минути, като допуснаха подобна комбинация да мине още 1 път - Паркър напредна през центъра и с подаване по земята намери Арън Ленън, който избяга от защитниците, мина покрай вратаря и необезпокояван отбеляза за 2:0.

Старта на втората част обаче беше ужасяващ за "шпорите", които само 6 минути след подновяването на играта допуснаха изравнителен гол - при центриране от пряк свободен удар Касорла насочи топката към Мертезакер, но Бейл беше този, който опъти коженото кълбо във вратата зад Лорис. Така след злощастен автогол интригата в дербито на Лондон се завърна.

Попадението отвори много играта и на двата отбора, като и двете защити имаха много работа, а Лорис се намеси решително при коварни центрирания на играчите в червено-бял екип. От своя страна Тотнъм се отчете с фрапантен пропуск в 59-ата минута, когато Бейл бе намерен на два метра от вратата, но стреля високо над нея и пропусна да реши всичко.

Атаките на "шпорите" продължиха да носят повече заряд, а Мертезакер успя да блокира центриране, което отиваше в краката на Адебайор. Счесни пък имаше късмет в 74-ата минута, когато удар на Бейл попадна в тялото му и топката не влезе във вратата - все още 2:1 на "Уайт Харт Лейн".

Възпитаниците на Арсен Венгер пък опитваха да пресират своя съперник, а в 80-ата минута Уилшър пропусна да изравни, като нахлу в наказателното поле, но диагоналният му удар мина на сантиметри от лявата греда. След него удари опитаха Подолски и Уолкът, като вторият стреля много опасно 2 минути преди края на редовното време.

Малко преди това пък Дембеле се строполи на тревата, след като огъна левия си крак и стадионът замлъкна. За щастие, той няма сериозна контузия, като напусна терена под будните аплодисменти на публиката. Това доведе до 6 минути продължение, в които обаче не се случи нищо, което да промени крайния резултат - 2:1 за Тотнъм в дербито на Лондон.

szólj hozzá: Tottenham vs Arsenal 2:1 MATCH HIGHLIGHTS