Италианският колос Интер се класира безпроблемно за 1/8-финалите на Лига Европа, след като тази вечер "нерадзурите" елиминираха от надпреварата румънския Клуж.

Подобно на първата среща на "Стадио Сан Сиро" в Милано, днес Интер отново не допусна гол в мрежата си и спечели с 3:0 в Румъния и продължава напред с общ резултат 5:0.

Фреди Гуарин откри за миланци след 22 минути игра, възползвайки се от асистенция на Родриго Паласио.

В добавеното време на първата част отново Гуарин покачи на 0:2, като този път в ролята на асистент влезе Рики Алварес.

Минута преди края Интер оформи и крайното 0:3, като този път се разписа 18-годишният Марко Бенаси, който на почивката замени Родриго Паласио.

Домакините от Клуж завършиха мача и с човек по-малко, след като португалецът Камора бе изгонен десет минути преди края.

Така на 1/8-финалите Интер ще се изправи срещу отбора на Тотнъм, който днес завърши 1:1 при визитата си на Лион и продължава напред с общ резултат 3:2.

szólj hozzá: Cluj vs Inter Milan 0:3 MATCH HIGHLIGHTS