Лондонският Тотнъм се класира драматично за 1/8-финалите на Лига Европа, след като тази вечер "шпорите" изтръгнаха равенство 1:1 при визитата си на Лион на "Стад Жерлан".

Англичаните бяха на минути от отпадането, след като до 90' резултатът бе 1:0 за Лион, което класираше "хлапетата" с общ резултат 2:2 и гол на чужд терен.

Белгийският национал Муса Дембеле обаче спаси гостите от Албиона, след като бившият халф на Тотнъм разплака домакините минутки преди края, бележейки за крайното 1:1.

Преди това Лион вече разполагаше с гол аванс, благодарение на точния изстрел на Максим Гоналон още през първата част.

Така на 1/8-финалите Тотнъм ще се изправи срещу италианския гранд Интер, който не срещна проблеми с румънския Клуж.

szólj hozzá: Lyon vs Tottenham 1:1 MATCH HIGHLIGHTS