ВИДЕО И СНИМКИ: Солдадо донесе първа победа на Тотнъм

Отборът на Тотнъм стартира по план участието си във Висшата лига за новия сезон, след като днес воденият от Андре Вилаш-Боаш състав се наложи с 1:0 над новаците Кристъл Палас на „Селхърст Парк" в Лондон.

Единственият гол за „шпорите" реализира новото попълнение Роберто Солдадо, който се разписа от дузпа в 50'. Малко преди края Палас можеше да изравни, но Уго Лорис спаси силен удар на Дикагкой.

Чакащият трансфер в Реал Мадрид Гарет Бейл не попадна в групата на гостите, като официалната версия за това е контузия, която уелската суперзвезда лекува. Новото попълнение Роберто Солдадо оглави атаката на „шпорите", а място сред титулярите получи и друг дебютант - Насер Шадли, който заедно с Аарън Ленън действаше по фланговете. Гилфи Сигурдсон действаше в близост до атаката, а новото попълнение Паулиньо партнираше на Муса Дембеле в средата на терена. След почивката дебют за Тотнъм записа и французинът Етиен Капуе.

Мениджърът на Палас Иън Холоуей остави новата придобивка Маруан Шамак и 40-годишния Кевин Филипс на резервната скамейка, но и двамата нападатели се появиха в игра след почивката.

Двубоят в Лондон не предложи много шансове за гол в началните си минути, като в 13' Муса Дембеле се опита неуспешно да стреля от дистанция. В 35' Гилфи Сигурдсон бе близо до откриване на резултата, но Сперони спаси силния удар на исландеца.

Пет минути преди почивката Роберто Солдадо можеше да вкара първия си гол за Тотнъм, но Сперони реагира добре на докосването на испанеца.

Развръзката на „Селхърст Парк" настъпи след почивката, а още в 50' „шпорите" разпечатаха вратата на Палас. Майк Клатънбърг отсъди дузпа за игра с ръка на Мокси, а зад топката застана Роберто Солдадо. Испанецът прати Сперони в другия ъгъл и откри головата си сметка в Премиършип, вкарвайки за 0:1.

В 69' Гилфи Сигурдсон за пореден път опита да обстрелва вратата, но исландецът не намери очертанията. В края на двубоя пък Тотнъм можеше да реши всичко, но в 88' резервата Джърмейн Дефоу стреля покрай гредата от чиста позиция.

Малко след това вратата на „шпорите" оцеля, като главната заслуга за това бе на Уго Лорис. Френският национал спаси силен удар на Дикагкой, а малко след това повтори упражнението, отразявайки и опит за добавка на южноафриканеца.