Новакът във френската Лига 1 Монако оправда очакванията да започне сезона силно и от самото начало да се превърне в основен конкурент за титлата на действащия шампион Пари Сен-Жермен.

Суперзвездата на новоизлюпения гранд Фалкао даде тон за победата с 3:1 срещу гостуващия Монпелие в ранния мач от 2-ия кръг на Лига 1.

Колумбийският тигър, който беше привлечен за 60 милиона евро от Атлетико (Мадрид), откри резултата в 18-ата минута и реализира втория си гол с екипа на новия си тим. Припомняме, че Фалкао оформи крайното 2:0 при трудната победа на Монако над Бордо в дебютния мач от завръщането на тима в елита.

Виктор Юго Монтаньо изравни резултата за Монпелие в 24-ата минута, но в самия край на първото полувреме Емануел Ривиер отново даде аванс на домакините от Княжеството.

В 57-ата минута отново Ривиер беше точен за 3:1, а в 80-ата оформи крайното 4:1 и по този начин изпревари съотборника си Фалкао, Андре-Пиер Жиняк от Олимпик (Марсилия) и Александре Лаказет от Лион на втора позиция при голмайсторите, които имат по 2 гола до момента в първенството.

Ривиер се изравни на върха с 3 попадения след първите 2 кръга със съотборника на Жиняк Дмитри Пайет.

Успехът на домакините стана съвсем лесен след 64-ата минута, когато Монпелие остана с човек по-малко след изгонването на Даниел Конгре.

Иначе Монако стана 4-ият отбор във Франция, който започва перфектно сезона и вече има 6 точки, с което се изравнява на върха в класирането заедно с Лион, Марсилия и Сен Етиен.

Монпелие остава с 1 пункт на 13-то място, след като в първия кръг удържа шампиона Пари Сен-Жермен за 1:1 като домакин.