ВИДЕО И СНИМКИ: Пестелив Байерн оглави класирането

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен се върна поне за няколко часа на върха в Първа Бундеслига, след като днес баварският гранд се наложи с 2:0 над гостуващия Хановер в среща от 5-ия кръг на първенството.

Първата част на "Алианц Арена" завърши при нулево равенство, но след почивката Байерн стигна до трите точки, благодарение на попаденията на Марио Манджукич и Франк Рибери.

По този начин Байерн събра актив от 13 точки и изпревари лидера Борусия Дортмунд, който разполага с 12. "Жълто-черните" обаче все още не са изиграли домакинството си на Хамбургер по-късно днес.

Хосеп Гуардиола остави Данте и Бастиян Швайнщайгер на резервната скамейка, като Даниел ван Буйтен партнираше на Джером Боатенг в сърцето на отбраната. Капитанът Филип Лам действаше на позицията на дефанзивен халф, докато Тони Кроос, Томас Мюлер, Франк Рибери и Ариен Робен действаха зад изнесения по-напред Марио Манджукич.

Артур Собиех и Я Конан оглавиха атаката на Хановер в днешния ден, докато Битенкурт и Приб действаха на двата фланга.

През първата част голове на „Алианц Арена" нямаше, като и двата тима разполага с някои добри шансове за първо попадение.

В 7' Байерн достигна до първи добър шанс за попадение, но Томас Мюлер не успя да открие. Немският национал бе изведен от Ариен Робен, но Цилер излезе навременно и успя да затвори ъгъла.

В 18' гостите от Хановер за малко не си отбелязаха впечатляващ автогол. Ариен Робен проби и центрира от десния фланг, а нескопосана намеса на Андреасен бе отразена от Цилер.

Между 24' и 25' гостите от Хановер също показаха зъби, а вратата на шампионите бе сериозно застрашена. Първо Собиех стреля в аут от добра позиция, а минута по-късно Поконоли също не намери очертанията.

Първото полувреме наближаваше своя край, а домакините от Байерн започнаха да усилват натиска пред вратата на хановерци. В 37' отново Томас Мюлер центрира много опасно, но нямаше негов съотборник, който да засече. В 40' пък гредата спаси баварския гранд, след като Мануел Нойер нямаше шанс за реакция при изстрел на Я Конан. Марио Манджукич също можеше да отбележи, но хърватинът прати кълбото право в ръцете на Цилер.

Развръзката на „Алианц Арена" настъпи през втората част, когато по-класният тим на Байерн все пак взе своето в срещата.

Трибуните в Мюнхен се успокоиха в 51', когато Байерн най-сетне откри резултата след осъществена атака по учебник. Топката премина през Ариен Робен и Тони Кроос, преди да стигне до Марио Манджукич, който с левия крак прониза Цилер за 1:0.

В 57' Джером Боатенг за малко не си отбеляза автогол след центриране на Приб, а в 64' Байерн нанесе и втори удар над своя гост. Футболист №1 на Европа Франк Рибери осъществи успешна добавка след отразен удар на Робен и прати кълбото в мрежата за 2:0.

До края на редовното време до нови попадения не се стигна, като Ариен Робен и Марио Манджукич имаха шансове за трети гол, но вратата на Хановер оцеля.