Месут Йозил направи запомнящ се дебют за Арсенал, след като беше един от най-добрите за селекцията на Арсен Венгер при победата с 3:1 като гост на Съндърланд в двубой от 4-ия кръг на Премиър лийг.

Немският национал имаше нужда от 10 минути, за да асистира на Жиру за 1:0, но в началото на втората част Гарднър изравни от дузпа.

В герой за "артилеристите" се превърна Аарън Рамзи, който реализира две попадения в 67' и 75', за да донесе ценните три точки за своя отбор, които изкачиха Арсенал до челната позиция с 9 точки - колкото имат Тотнъм и Ливърпул.

Съндърланд пък продължава да затъва и вече е на последно място в класирането с едва една точка, а в същото време "черните котки" направиха солидна селекция и мястото на Паоли Ди Канио не е особено сигурно.

Двубоят почна отлично за гостите, а Гибс изведе отлично Йозил отляво в 10'. Немецът овладя отлично на скорост и веднага пусна към връхлитащия Жиру, който засече за 1:0. Това бже и първи гол за френския таран извън Лондон в първенството, както и негов 4-и в първенството.

До края на полувремето лондончани можеха да водят и с повече, но Тио Уолкът направи два невероятни пропуска след асистенции именно на Йозил - 1:0 на почивката.

Още след подновяването на играта домакините натиснаха, а това доведе до дузпа в 49' - Гарднър застана зад топката и изравни резултата.

До края на терена обаче имаше единствено един отбор, а Рамзи направи отлично впечатление. В 67' Дженкинсън намери отлично уелския халф, който с хладнокръвен удар препарира вратаря и отново даде аванс на своя тим.

В 75' пък беше сложен точка на спора, след като той игра на двойно подаване с Жиру, излезе на отлична позиция и прати топката спокойно зад гърба на Уестууд - 3:1 за възпитаниците на Арсен Венгер.