ВИДЕО И СНИМКИ: Безпощаден Надал даде заявка, че се завръща

Бившият №1 в света Рафаел Надал демонстрира впечатляваща форма, разгромявайки с 6-0 6-2 сънародника си Давид Ферер на финала в Акапулко, Мексико.

За Матадора това е трети турнир, откакто се завърна на корта след продължително лечение на контузия, като представянето на Надал срещу един от най-силните тенисисти в света бе повече от убедително.

Давид Ферер бе неизменен шампион в Акапулко в последните три години, като испанецът бе в серия от 19 поредни победи в Мексико. Днес обаче Ферер се изправи срещу онзи Рафаел Надал, който не толкова отдавна не оставяше никакви шансове на съперниците си на червени настилки.

Матадора имаше нужда от едва 65 минути, за да сложи край на мача, като в първия сет не даде нито гейм на Ферер.

И във втората част Надал не отпусна газта, като силите на съперника му стигнаха до спечелването на само два гейма.

Така Рафаел Надал спечели титла №52 в кариерата си, като испанецът прибавя към актива си и 500 точки за световната ранглиста на ATP. В настоящия момент Надал се намира на 5-а позиция в света, като тепърва Матадора ще се завръща към челните позиции.