Тотнъм буквално разпиля силно представящия се през този сезон Суонси, но едва в 75-ата минута Ян Вертонген донесе успеха с 1:0 на "шпорите" в неделен сблъсък на "Уайт Харт Лейн".

Лондончани тотално доминираха в срещата, като ситуациите Уго Лорис почти липсваха, но нападателите в бял екип така и не успяваха да разпечатат вратаря на уелския тим. Все пак Вертонген успя да реализира 15 минути преди края след грешка в защитата на гостите.

Победата прати Тотнъм в топ 4, като лондончани имат същия актив като третия Челси, но и мач повече. Те изместиха Евертън от тази позиция и имат 2 точки пред тях - 29 срещу 27. Суонси пък се свлече до 10-ата позиция, като има 23 в своя актив.

Първото полувреме се превърна в състезание между атакуващите футболисти на Тотнъм, които се надпреварваха кой ще пропусне повече положения. Дефоу и Адебайор се отчетоха с по няколко пропуска, а Суонси предпочиташе да контраатакува. Все пак Мичу можеше да изведе своя тим напред, но ударът му от над 40 метра мина на сантиметри от горната греда.

В началото на втората част „лебедите" бяха близо до изненадващо попадение, но Нейтън Дайър не успя да се възползва от чудесно центриране на Уейн Раутлидж. От там нататък Тотнъм отново пое инициативата, но Адебайор, Дефоу и Демпси отново показаха странна слабост пред гола.

Така се стигна до 75-ата минута, в която Вертонген се превърна в герой за домакините. Кайл Уокър центрира в наказателното поле от свободен удар до тъчлинията, като топката беше отклонена към защитника, който от 7 метра с десния крак реализира и прати Тотнъм в зона "Шампионска лига".

В края на двубоя пък Уго Лорис боксира центрирана топка в наказателното поле, но уцели и главата на Мичу, който се строполи на тревата. За щастие, нападателят се размина без сериозни последствия и след медицинска намеса се завърна на терена.

szólj hozzá: Tottenham vs Swansea 1:0 Vertonghen