Шампионът Борусия (Дортмунд) записа 4-та победа като гост през сезона в Първа Бундеслига, след като надви Хофенхайм с 3:1 на „Рейн Некар Арина".

Така един от представителите на Германия в елиминационната фаза на Шампионската лига приключва 2012-та със стилна победа, която го изравнява на 3-тото място в класирането с Айнтрахт (Франкфурт).

Шампионите вече имат 30 точки в актива си, колкото е активът и на Айнтрахт, който вчера надви Волфсбург с 2:0 също като гост.

Втори е Байер (Леверкузен) с 33 пункта, а лидерът Байерн (Мюнхен) е далеч напред с 42.

3 звезди на Борусия реализираха попаденията в полза на тима - Марио Гьотце, Кевин Гроскройц и Роберт Левандовски.

Свен Шиплок изравни резултата за домакините преди почивката, но през втората част Дортмунд пое инициативата и стигна до успеха.

Гьотце изведе шампионите напред с красиво попадение в горния десен ъгъл, което матира вратаря Коен Кастеелс - 0:1 в 26-ата минута. Това беше 6-ти гол в Бундеслигата за германския национал и общо 10-ти за него през кампанията.

Роман Вайденфелер отново демонстрира слабостта си да не може да се намесва решително при центрирания и в 35-ата минута той беше изпреварен от Кевин Воланд, който подаде на Шиплок и за него остана само да изравни - 1:1.

Кевин Гроскройц откри головата си сметка за сезона с екипа на Борусия в 58-ата минута и отново изведе гостите напред в резултата - 1:2.

Крайното 1:3 беше маркирано от полския национал Роберт Левандовски, който майсторски направи пробив в наказателното поле и преодоля вратаря на Хофенхайм, за да се разпише на празна врата.

Левандовски вече има 10 попадения в Бундеслигата, като за сезона сметката му е 14 заради головете в Шампионската лига.

Полският стрелец е 4-ти в подреждането на голмайсторите в елита на германския футбол, като лидер е Щефан Кислинг от Байер с 12, следван от Александър Майер (Айнтрахт) с 11, а Ведад Ибишевич (Щутгарт) има 10, но от по-малко срещи в сравнение с Левандовски.

szólj hozzá: Hoffenheim vs Dortmund - 1-3 (All Goals)