Отборът на Германия очаквано не срещна трудности при гостуването си на Казахстан, записвайки класическа победа с 3:0. С този успех възпитаниците на Йоаким Льов затвърдиха лидерската си позиция в група C на световните квалификации в зона "Европа".

Бундестима реши изхода на двубоя с два бързи гола през първото полувреме. Първо Бастиан Швайнщайгер стреля въ вратата, топката се отби в тялото на Томас Мюлер и влетя във вратата на Казахстан, но попадението бе записано на сметката на Швайни.

Две минути по-късно (22') защитата на домакините сбърка фатално и това позволи на Марио Гьотце да удвои преднината на своя отбор.

След почивката футболистите на Казахстан се опитаха да упражнят натиск и бяха много близо до отбелязването на почетно попадение, но удар на резервата Улан Конясбаев срещна гредата в 69-ата минута.

Малко след това (74') Томас Мюлер се възползва от чудесно подаване на Месут Йозил и сложи точка на спора с трети гол във вратата на домакините, оформяйки крайния резултат.

След тази победа Германия събра 13 точки, с които остава едноличен лидер в група С. На второ място е Швеция с 8 точки, следвана от Австрия и Ейре с по 7, като германците са с мач повече от останалите отбори в групата.

szólj hozzá: Kazakhstan vs Germany 0:3 GOALS HIGHLIGHTS