снимка: Guliver/Getty Images

Без Димитър Бербатов в състава си Фулъм записа злощастно поражение с 0:1 в домакинството си на Манчестър Юнайтед и не успя да вземе реванш за загубата с 1:4 в турнира за ФА къп.

„Котиджърс" се представиха далеч по-достойно пред собствена публика в сравнение с продукцията от миналата седмица. Играчите на Мартин Йол имаха много положения пред вратата на Давид Де Хеа, но блестящите му намеси спасиха „дяволите" от гол, а също така на два пъти се налагаше топката да бъде чистена от голлинията.

Йон Арне Рийзе и Брайън Руис пък нацелиха гредите на вратата, пазена от испанеца, но това ще им послужи за малко утешение след поражението.

Уейн Рууни също нацели страничния стълб зад Марк Шварцер, но в 78-ата минута английският национал се възползва от грешка на Филип Сендерос, за да простреля австралийския страж на Фулъм - 0:1.

Така Манчестър Юнайтед се окупира още по-комфортно на върха в класирането на Премиършип след 25 мача. „Червените дяволи" вече имат 62 точки и увеличават временно преднината си на върха пред шампиона Манчестър Сити.

„Гражданите" играят в неделя и могат да надградят над актива си от 52 пункта в момента. Фулъм остава с 28 точки и вече ще дели 13-ата си позиция с Норич, който днес направи 0:0 с К.П.Р.

Фулъм влезе в мача без последните си покупки на трансферния прозорец Станислав Манолев и Ейонг Ено, чиито работни визи още не са пристигнали в Лондон. Както е известно, водещият реализатор на тима Димитър Бербатов също не взе участие в срещата заради контузия в прасеца, която получи в предишния кръг срещу Уест Хям.

Освен тях мениджърът Мартин Йол не можеше да разчита и на Керим Фрай, Мамаду Диара, Стив Сидуел и Киърън Ричардсън.

Взетият под наем от Милан Урби Емануелсон дебютира официално за „котиджърс" в 68-ата минута, когато замени представилият се отлично гръцки ветеран Йоргос Карагунис.

Този път липсата на Бербатов не се оказа пагубна за креативността на Фулъм, защото Брайън Руис и Карагунис се представиха отлично и особено костариканецът допринесе много за офанзивните действия на домакините. Той бе най-добрият за своя тим, но за съжаление на феновете, централният нападател Уго Родайега се представи много слабо и не бе полезен за отбора.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън бе заложил на Робин ван Перси като единствен нападател, а зад него оперираше Уейн Рууни, който бе най-активен за „червените дяволи".

От халфовете се отличи Майкъл Карик със стабилни изяви, докато Луиш Нани и Антонио Валенсия не изиграха от добрите си мачове.

Срещата започна вихрено и до 16-ата минута зрителите видяха цели 3 греди - първо Патрис Евра направи ужасен пропуск от 2-3 метра, след като нацели рамката на опразнената врата, а домакините отговориха с далечен изстрел на Йон Арне Рийзе, който срещна напречната греда.

Бред Хангеланд с глава пък преодоля Давид Де Хеа, но топката отново бе спряна от стълба на вратата на Юнайтед. В тези мигове домакините бяха в подем и могат да съжаляват, че не разпечатаха поне веднъж мрежата на Юнайтед.

Деджага на два пъти сътвори невероятни пропуски и остана длъжник на отбора си, след като защитата на „дяволите" беше преодоляна, но ударите на халфа минаваха на сантиметри от целта.

В 32-ата минута бе ред на Уейн Рууни да разтресе сглобката на гредите, след като пласира изстрела си в далечния ъгъл, но не можа да реализира.

След почивката домакините отново изпуснаха три отлични положения, за да поведат в резултата, като този път Брайън Руис бе на върха на атаката, но в един от случаите Де Хеа се намеси блестящо, а в друг Рафаел изчисти от голлинията.

В 78-ата минута обаче Рууни наказа пропуските на Фулъм и най-накрая материализира едно от положенията в актива на Юнайтед. Сендерос се размина неловко с топката във въздуха, което позволи на английският национал да напредне по лявото крило и с прецизен диагонален удар да разпечата Марк Шварцер - 0:1.

В 92-ата минута ван Перси заслужи похвали, но не с отиграване в атака, а с прекрасна намеса, която предотврати изравняване. Сендерос стреля опасно с глава, но холандският голмайстор изчисти от голлинията и съхрани аванса на Манчестър.

Φ0-1Ρουνειby ourmatch