Мартин Петров отново поигра при успех на Еспаньол

34-годишният краен полузащитник Мартин Петров отново записа игрови минути през второто полувреме на домакинството на Еспаньол срещу Леванте, което „папагалчетата" спечелиха с 3:2.

Старши треньорът на каталунците Хавиер Агире се оказа последователен в политиката си да пуска българина към 70-ата минута на мачовете си, за да навлезе постепенно в оптимална физическа форма.

Така се случи и в днешния сблъсък на „Естади Корнея-Ел Прат" от 22-ия кръг на Примера дивисион, в който домакините блеснаха с престижен успех над един от представителите на Испания в евторунирите този сезон.

Мартин Петров бе заявил в интервю по повод на дебюта си за Еспаньол, че не е „пипнал топката", когато се появи в 77-ата минута при домакинството на Майорка в предишния кръг.

Българинът този път не само „пипна" коженото кълбо, но и имаше възможност да покачи резултата на 4:2, когато със силен спринт по лявото крило стигна до наказателното поле и стреля по диагонала, но вратарят отрази.

Също така Марто изпълни ъглов удар, с което индикира, че когато е на терена ще бъде нагърбен с отговорността да подновява играта при статичните положения.

Висенте Ибора си отбеляза автогол в 41-ата минута и по този начин даде аванс на Еспаньол малко преди почивката, но само 120 секунди след подновяването на играта Рубен Гарсия възстанови равенството - 1:1.

Кристиан Стуани изведе отново „папагалчетата" напред в резултата в 68-ата минута, а Серхио Гарсия малко по-късно увеличи преднината на 3:1 за играчите на Агире. Обафеми Мартинс избяга от засадата в 86-ата минута и фиксира крайното 3:2 с мощен изстрел в горния ъгъл.

След 6-ата си победа в Ла Лига Еспаньол вече има 25 точки и се изравни на 13-ата позиция с Атлетик (Билбао). Леванте остава с 33 пункта на 8-ма позиция и няма да може да се доближи повече до топ 4.