Отборът на Франция се поздрави с победа с 3:1 при домакинството си на Грузия в мач от група "I" на квалификациите за Мондиал 2014 в зона "Европа".

Така "петлите" се възползваха по най-добрия начин от изненадващото равенство на Испания с Финландия, за да излязат на първо място в групата преди решаващия сблъсък с иберийците.

Възпитаниците на Дидие Дешам откриха резултата в самия край на първото полувреме (45'), а точен бе Оливие Жиру, който се разписа с глава след центриране от фаул на Матийо Валбуена.

Домакините нанесоха втория си удар малко след подновяването на играта (47'), когато авторът на подаването за първия гол Матийо Валбуена записа името си сред голмайсторите сис силен изстрел от дистанция.

Резултатът стана класически в полза на Франция след 61 минути игра, а автор на попадението стана Франк Рибери, който не остави шансове на вратаря на Грузия след нова асистенция на Валбуена.

Голът на честта за гостите бе дело на Александър Кобахидзе, който оформи крайното 3:1 в 70-ата минута.

След тази победа Франция събра 10 точки, с които излезе на първо място в групата си, следвана от Испания с 8 и Грузия с 4. На последните две позиции са Беларус и Финландия, съответно с по 3 и 2 точки.

France-Georgia 3-1 Highlights All Goalsby marcoxxx46