Отборът на Англия успя да си оправи головата разлика в своята група H, след като днес албионците разгромиха с 8:0 джуджето Сан Марино.

Възпитаниците на Рой Ходжсън отбелязаха по няколко гола във всяко едно от двете полувремена, ала победата оставя Англия на второто място в групата. Лидер с 13 пункта продължава да бъде Черна гора, която постигна победа с 1:0 при гостуването си на Молдова.

Англия е на втора позиция с 2 точки по-малко от лидера - 11, докато Украйна и Полша изостават значително с по 5 пункта в  актива си.

Рой Ходжсън стартира с Джърмейн Дефоу и Уейн Рууни в атака, докато Том Клевърли и Франк Лампард стартираха в полузащита. Оклсейд-Чембърлейн и Ашли Йънг застанаха на двата фланга, а Стивън Джерард не игра за гостите от Острова.

Още до почивката Англия дръпна набързо с пет гола в своя полза. В 12' Алесандро Дела Вале от домакините си вкара автогол, а в 28' Окслейд-Чембърлейн покачи на 0:2.

В 35' Джърмейн Дефоу покачи на 0:3 след асистенция на Окслейд-Чембърлейн, а в 39' Ашли Йънг вкара за четвърти път.

"Трите лъва" продължиха да бележат, а малко преди почивката Франк Лампард покачи на 0:5 след подаване на Лейтън Бейнс.

И през вторите 45 минути вратарят на домакините Симончини не бе пожален, а аутсайдерът в групата инкасира още три попадения. В 54' дойде ред и на Уейн Рууни, а в 70' резервата Даниел Стъридж вкара за 0:7.

Крайното 0:8 в полза на Англия оформи Джърмейн Дефоу, който се разписа 12 минути преди края след асистенция на Кайл Уолкър.

San Marino vs England 0:8 GOALS HIGHLIGHTSby footballdaily1