Фиорентина изненадващо допусна равенство 1:1 при домакинството си на Каляри и не можа да се изравни на върха в класирането на Серия А с Наполи, който засега остава единственият отбор с пълен актив след първите 3 кръга от новия сезон.

„Ла Виола" можеше да се възползва от равенството 1:1 в Дербито на Италия вчера между отборите на Интер и Ювентус и да ги изпревари в таблицата, но се провали срещу непретенциозния съперник от остров Сардиния.

Лидер засега остава Наполи, който, късно снощи надви с 2:0 като домакин Аталанта.

„Виолетовите" имат 7 точки и делят второто място с Интер и Юве, докато Каляри записа втора загуба и остава с 3. Пълното класиране в Серия А до момента можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

Въпреки присъствието на двамата ключови нападатели на Фиорентина - Марио Гомес и Джузепе Роси - които са автори на 5 от 7-те гола в Калчото преди днешния мач, Борха Валеро реализира срещу Каляри.

В 70-ата минута той се оказа на правилното място в малкото наказателно поле, за да се възползва от подаване с глава на Роси и отблизо да матира вратаря Микаел Агаци за 1:0.

Само 2 минути преди края на редовното време обаче резервата Маурисио Пинила се възползва от отлично центриране отляво, за да донесе сензационното равенство на Каляри също след изстрел с глава - 1:1.

Безсилието на „виолетовите" във финалните мигове от срещата пък стигна своя връх в 91-ата минута, когато влезлият като резерва Давид Пизаро си изкара червен картон за обиди към главния арбитър.

Мануел Паскуал попадна в стартовия състав на Фиорентина, въпреки че му бяха направени десетки шевове на главата след мача на Италия срещу Чехия по-рано през седмицата.

Масимо Амброзини започна сред титулярите за Ла Виола на мястото на Пизаро, който беше контузен, но в крайна сметка се появи в игра в 70-ата минута. Той обаче не помогна на домакините и се запомни единствено с червения си картон в края.

През първото полувреме на практика нямаше удар в очертанията на вратите на двата тима, като въпреки териториалното превъзходство на „виолетовите", най-чистото положение бе в актива на Каляри.

След изпълнение на ъглов удар топката бе пратена на близката греда за Давиде Астори, който обаче не можа да я насочи с глава на два метра от голлинията.

Второто полувреме започна със сериозен пропуск на Марио Гомес, който беше изведен сам срещу Агаци, но въпреки че го преодоля, стреля неточно в аут. Бранителят на гостите Лука Росетини пък за малко не си отбеляза автогол в 60-ата минута, когато отклони опасен изстрел в напречната греда.

В крайна сметка след размяната на головете Фиорентина и Каляри поделиха точките на „Стадио Артемио Франки".