Еспаньол продължава без загуба в Ла Лига

снимка: rcdespanyol.cat

Еспаньол победи домакина Гранада с 1:0 в мач от четвъртия кръг на испанското футболно първенство.

Така възпитаниците на Хавиер Агире останаха без поражение от началото на сезона и с 8 точки се изкачиха на пето място в класирането.

Лидери са Атлетико Мадрид и Барселона с пълен актив от по 12 точки.

Единственото попадение на "Лос Карменес" реализира Мануел Лансароте четвърт час преди края. Еспаньол получи правото да изпълни непряк свободен удар в наказателното поле, след като вратарят Роберто хвана върната към него топка от защитника Фран Рико.

Шимао отклони към Лансароте, който с прецизен удар от 15 метра прати топката в мрежата.

Дани Бенитес пък беше най-близо до попадение за домакините, но нацели гредата в удар в шестата минута.

Гранада доигра мача с 10 души, след като нигерйският нападател Одон Игало беше отстранен с два бързи жълти картона в 82-ата минута заради протест, посочва БТА.