Помните ли Гран при на Абу Даби миналата година? Световният шампион Себастиан Фетел се бе устремил към втората си поредна титла във Формула 1, а авансът му пред втория в класирането при пилотите до този момент Дженсън Бътън беше повече от 100 точки.

Предвид тези обстоятелства изглеждаше резонно германският състезател на Ред Бул да спечели полпозишън и да тръгне първи на пистата „Марина Бей".

Още в първата обиколка обаче Фетел спука гума и трябваше да прекрати рано-рано участието си в Гран при на Абу Даби, но въпреки това негативите за него не бяха кой знае колко, защото победител стана Люис Хамилтън.

Шампионът от 2008-ма нямаше никакви шансове за титлата и в Ред Бул със задоволство приеха третото място на най-близкия им конкурент Бътън, защото след края на надпреварата Фетел водеше с 374 точки пред британеца с 255.

ВВС, която имаше правата за излъчване на всички състезания на живо през сезон 2011 във Великобритания, показа любопитни кадри с Фетел преди началото на уикенда.

Най-младият световен шампион в историята изпитваше видими трудности да укроти алармата на автомобила си на паркинга и на няколко пъти безуспешно се опитваше да спре дразнещия звук.

„Чудесно е да видиш, че дори световният шампион във Формула 1 има същите битови трудности като всички нас", констатира водещият на предаването по ВВС Джейк Хъмфри.