Лос Анджелис Лейкърс прекрати поредната си серия от загуби, след като стигна до успех със 102:84 над Юта Джаз, изигравайки може би най-силния си мач за сезона, в който "езерняците" бяха считани за абсолютен фаворит за титлата.

Защита на играчите в жълти екипи беше на отлично ниво през целия двубой, като Милсап и Джеферсън записаха общо 22 точки, а двамата са основни реализатори за "джазмените" през настоящия сезон.

Атаката на отбора пък беше изключително разнообразна, като Коби Брайънт отново беше основен фактор в офанзивата на тима. Той записа "едва" 14 точки (за втори път през сезона), но раздаде цели 14 асистенции, изравнявайки личния си рекорд в "лигата на извънземните".

Разликата между двата отбора се усети най-вече в края на третата и началото на четвъртата части, като 2 минути преди двубоят да навлезе в заключителните си 12 минути Юта се доближи само три точки, но тогава Коби пое плеймейкърските функции и раздaде 4 поредни асистенции, а Лейкърс поведе със 72:63. Първите 4 точки в последната четвърт също бяха дело на "езерняците", а разликата само набъбваше до края.

Коби завърши и с 9 борби, като се размина само на 1 от втория си трипъл-дабъл за сезона, от отборната му игра се възползваха най-вече Дуайт Хауърд и Мета Уърлд Пийс, които завършиха с по 17 точки, а центърът добави и 13 борби и 2 блока.

Пау Гасол отново водеше втората петица на "езерняците", като записа 15 точки (7/8 стрелба) и добави 7 борби. С толкова точки се отчете и Стив Неш.

За Юта Дерик Фейвърс завърши с 14 точки, а 13 добави Гордън Хейуърд, но звездите Милсап и Джеферсън изиграха слаб мач и вкараха само 10 от общо 25 свои стрелби. "Джазмените" обаче остават с положителен актив от 23 победи и 20 загуби, като все още са в топ 8, докато "езерняците" са далеч назад с 18 победи и 25 загуби.