Наваро мина границата от 3000 точки в Евролигата

снимка: ройтерс

Испанският гард Хуан Карлос Наваро стана първият баскетболист, който отбеляза 3000 точки в историята на Евролигата.

Наваро, който спечели европейската и световните титли с националния отбор на Испания, както и сребърен медал от Олимпийските игри в Лондон, се нуждаеше само от една тройка в първата четвърт на мача на неговия отбор Барселона срещу Каха Лаборал (Витория) в среща от група F на турнира.

Барселона се наложи с 90:79 (50:47) като гост и сложи край на серията от седем поредни победи на баските от Каха Лаборал. Иначе Наваро завърши мача с 11 точки и само 2 асистенции. Барселона е на 2-о място с 9 точки, на една от лидера в групата Монтепаски, който постигна пета поредна победа след 63:57 точки срещу Бешикташ (Турция).

Реал (Мадрид) победи Панатинайкос (Гърция) като гост в мач от петия кръг на втората групова фаза на Евролигата по баскетбол за мъже. Испанският гранд спечели с 58:54 точки и продължава без загуба в група "Е".

Фелипе Рейес завърши с 13 точки за победителите, а Рафаел Хецхаймер добави 11 и 5 борби. За домакините Майкъл Брамос вкара 11 точки.

В друг мач от групата ЦСКА Москва (Русия) отстъпи пред гостуващия Малага (Испания) с 81:94 точки. Тези 94 точки са най-много допуснати у дома в историята на ЦСКА в Евролигата. Маркъс Уилямс вкара 28 точки за испанците, а Крунослав Симон добави 14 и 5 асистенции. За домакините Ненад Кръстич завърши с 23 точки, а Милош Теодосич се отчете със 17 и 8 асистенции.

Турският тим Ефес спечели срещу Жалгирис (Литва) с 56:52 точки. Американецът с български паспорт Ибрахим Джабер игра 17:26 минута за гостите и завърши с 3 точки, 5 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки.