Дидие Дрогба дебютира за Галатасарай по най-добрия начин - с гол само след 5 минути игра.

Това стана по време на мача от турската Суперлига между опашкаря Аксисар и гранда от Истанбул.

В 63-ата минута Дрогба влезе на мястото на Бюлют, а в 68-ата записа и първото си попадение за новия си тим.

В 71-ата минута Илмаз покачи на 2:0 за Галатасарай, а почетния гол за домакините отбеляза в 85-ата минута Сертан Вардар.

Sporta.bg припомня, че феновете на гранда от Истанбул спретнаха незабравимо посрещане за суперзвездата от Кот д'Ивоар.

Със спечелените 3 т. Чимбом продължава да е неоспорим лидер в Суперлигата с актив от 43 т. На 8 т. след Галатасарай е Бешикташ, а на точка след него е Фенербахче, като и двата отбора са с мач по-малко.

34-годишният Дрогба, посрещнат като месия в Галатасарай, подписа с тима 18-месечен контракт на стойност 10 млн. евро плюс бонус от 15 хил. евро за всеки изигран от него мач, пише БГНЕС.