снимка: Guliver/Getty Images

Марио Балотели вече се превърна в най-важния футболисти на Милан, в основен реализатор, в катализатор на представянето на тима и също така в натоварения с най-много отговорности играч.

Късно снощи Балотели вкара 4-ия си гол в третия си мач с екипа на „росонерите", като два от тях са реализирани от точката за дузпа - Супер Марио още с идването си на „Сан Сиро" иззе функциите на Робиньо, който изпълняваше 11-метровите наказателни удари дотогава.

В дебюта на Балотели срещу Удинезе той трябваше да увери словесно бразилския си колега в атаката, че ще изпълни успешно отговорната дузпа в 93-ата минута.

Вчера пък Мбайе Нианг искаше да стреля от пряк свободен удар в 78-ата минута, но след размяна на няколко думи с Балотели в крайна сметка бившият стрелец на Манчестър Сити се нагърби с изпълнението.

Резултатът е известен - 2:0 за Милан и 4-то попадение на сметката на Супер Марио откакто се завърна на Апенините.

След края на срещата Балотели призна, че наистина е трябвало да убеждава съотборника си за изпълнението на статичното положение.

„Вече бях изпуснал два фаула отдалеч, затова казах на Нианг, че ако изпусна и този, ще бъде негов ред да стреля", коментира Балотели.

„Чувствам се много добре, приближавам се до върховата си форма", допълни италианският национал, който наниза 3 попадения на Евро 2012.

Sporta.bg припомня, че Балотели и Нианг са близки приятели в Милан и наскоро Мбайе изпита на гърба си (буквално) чувството за хумор на Марио.