Шампионът Борусия Дортмунд продължава битката с Леверкузен за второто място в Първа Бундеслига, като днес „жълто-черните" постигнаха разгромен успех с 5:1 над гостуващия Фрайбург в среща от 26-ия кръг.

Така отборът на Юрген Клоп събра актив от 49 точки и дръпна на 4 пункта пред „аспирините", които още не са изиграли своя мач с убедителния лидер Байерн. Баварците са почти сигурен шампион, имайки вече 66 точки на сметката си. Фрайбург остава в средата на класирането с 36 пункта, но сигурен за оцеляването си.

Още на почивката Дортмунд вече водеше с 3:1, като 1/4-финалистът в Шампионската лига доминираше изцяло над своя съперник. Любопитното бе, че всичите три гола за домакините паднаха в последните пет минути на полувремето.

Изненадващо Фрайбург поведе в 28', когато Джонатан Шмид прониза Вайденфелер и изведе гостите напред.

Истински ураган обаче сполетя Фрайбург в края на полувремето. Роберт Левандовски изравни в 41', а Нури Шахин изведе своите напред минутки по-късно. В добавеното време отново Левандовски вкара за 3:1, до голяма степен решавайки сблъсъка.

И през втората част Дортмунд бе по-добрият тим на терена, а резултатът от това не закъсня. В 72' отново Шахин вкара за 4:1, а крайното 5:1 оформи резервата Леонардо Битенкурт в 78'.