Кошмарната седмица на Шалке продължи и срещу Нюрнберг

Драматичното отпадане в Шампионската лига на Шалке през седмицата явно даде резултат и днес, след като "кралскосините" се сгромолясаха при гостуването си на Нюрнберг и паднаха с 3:0.

Футболистите на Йенс Келер явно не бяха преживели шока от загубата с 2:3 от Галатасарай у дома и по никакъв начин не приличаха на отбора, който преди седмица победи с 2:1 шампиона Борусия (Д) и беше в серия от 4 двубоя без поражение.

Гостите владееха повече топката, имаха и повече положения пред себе си, но домакините бяха изключително ефективни пред гола и при първата ситуация, която се откри пред тях, Маркус Фюлнер беше точен за 1:0 в 31-та минута.

През втората част Шалке се опита да отговори на предизвикателството, но съпротивата на доскорошния участник в Шампионска лига беше съвсем прекършена от Александър Есвайн в 69-та минута. 3 минути преди края пък Майк Франц оформи крайното 3:0.

Ако формата на Шалке в първенството не се подобри, но отборът може и да не се класира за Шампионска лига догодина. В момента възпитаниците на Йенс Келер заемат 5-та позиция, като имат 39 точки в своя актив - на 6 зад третия Леверкузен и колкото има и третият Айнтрахт, но и двата тима са с мач по-малко.

Нюрнберг пък вече заема 11-та позиция с 34 точки, като спасяването на тима от изпадане изглежда все по-сигурно, а тимът може дори да гони участие в Лига Европа догодина.