(ВИДЕО) Демона вкара бижу от центъра за ЦСКА срещу клетия Чико, остават 2 гола до 100-те

ЦСКА записа поредната си протоколна победа във В група, където "армейците" нямат конкуренция. Този път жертва на столичани стана Чико (Бяга), който отнесе 5 безответни гола на Армията.

Това бе 22-ри успех в 22 двубоя в аматьорската дивизия за домакините.

Хеттрик реализира Костадин Хазуров, а попадение от центъра заби Николай Цветков-Демона.

Феновете очакваха с интерес дали в този мач „армейците“ ще преминат границата от 100 гола, но това не стана. ЦСКА остана само на две попадения от това постижение.

Домакините откриха рано резултата. Още в третата минута Костадин Хазуров беше точен при изпълнението на дузпа, отсъдена за фаул на Живко Готев срещу Петър Витанов. 20 минути по-късно Хазуров вкара втория си гол след пас на Павел Головов, а само две минути по-късно вече имаше хеттрик на сметката си. Този път асистенцията беше на Николай Цветков.

Второто полувреме донесе още два гола за „червените“. В 59-ата минута Павел Головодов увенча с попадение самостоятелния си пробив. Пет минути преди края Николай Цветков с удар от центъра прехвърли излезлия напред вратар Петър Стоичков и оформи крайния резултат.

Така ЦСКА събра актив от 66 точки и голова разлика 98:2 в Югозападната „В“ група. „Червените“ са лидер с аванс от 10 точки, след като вторият в класирането Витоша (Бистрица) по-рано днес направи нулево равенство като гост на Миньор (Перник). В следващия кръг тимът на Христо Янев играе със София 2010. Мачът е в неделя (27 март) на стадион „Българска армия“.