С голове на Кевин де Брюин и Андре Шурле отборът на Челси спечели се наложи с 2:0 над Милан в мач от силния приятелския турнир "International Champions Cup", който се играе в САЩ.

Резултатът бе открит в 29-ата минута, когато Де Брюин се възползва от асистенция на Еден Азар и хладнокръвно реализира за 1:0.

Новото германско попълнение на лондончани Андре Шурле оформи крайното 2:0 в самия край на мача ценния след центриране на Виктор Моузес и удар от въздуха.

"Росонерите", които играха без много от титулярите си заради контузии, също имаха своите положения, но пропуски направиха Квин-Принс Боатенг и Антонио Ночерино.

Така Челси се класира за финала на 8 август (четвъртък) в Маями, където ще се изправи срещу Реал Мадрид.

В мача за третото място на турнира пък "росонерите" ще мерят сили с Лос Анджелис Галакси.