Ливърпул се класира за четвъртфиналите за ФА къп след като в последния двубой от неделната програма победи на „Анфийлд" Брайтън с 6-1.

По този начин мърсисайдци се присъединиха към Болтън, Лестър, Евъртън, Стоук Сити и Съндърланд, които си осигуриха място в следващия кръг.

Ливърпул ще се изправи срещу Стоук в четвъртфинал за ФА къп.

Куриозното в мача е, че футболистите на Брайтън отбелязаха един гол във вратата на Рейна, но вкараха цели 3 в собствената врата.

Мачът започна много добре за Ливърпул. В 5-ата минута Стивън Джерард центрира от ъглов удар на близката греда, където защитникът Мартин Шкъртел изпревари своя пазач и с глава даде аванс на мърсисайдци.

Това като че ли поотпусна състава на домакините и Брайтън се възползва по най-добрия начин. В 18-ата минута съдията отсъди пряк свободен удар в полза на гостите на около 30 метра от вратата на Рейна. Топката бе пусната към Казенга ЛуаЛуа, който се засили и с топовен удар разстреля стража на Ливърпул, изравнявайки резултата.

В 23-ата минута Луис Суарес премина през двама футболисти, но ударът му бе блокиран. Топката се озова в краката на Керъл, който вместо да отбележи, стреля в аут.

Домакините продължиха да натискат, но Луис Суарес също не можа да се разпише, като от няколко метра неговият удар бе отразен от вратаря.

В края на полувремето Ливърпул все пак успя отново да поведе. След изпълнение на корнер топката попадна в краката на Суарес, който стреля, но вратарят успя да отбие. Десният бек на мърсисайдци Глен Джонсън засече отбитата топка с глава, защитник на гостите изби топката от голлинията в крака на Лиъм Бридкът, и топката се озова в мрежата - 2-1.

В началото на второто полувреме Ливърпул натисна своя съперник в търсене на трети гол. В 57-ата минута Даунинг получи хубава топка по лявото крило, напредна и центрира около точката за дузпа, където намери Анди Керъл. Той стреля в долния десен ъгъл на вратаря на Брайтън и реализира втория си гол в турнира, давайки комфортен аванс на червените от Мърсисайд.

В 71-ата минута Наваро направи фрапантна грешка, която позволи на капитана на Ливърпул Стивън Джерард да се откъсне сам срещдогони топката и почти от аут линията опита удар, но Бридкът не можа да изчисти топката, а вместо това отбеляза втория си автогол в срещата.

4 минути по-късно двойно подаване между Джерард и Суарес изведе уругваеца отляво в наказателното поле, той центрира, но топката се озова в Дънк, който овладя на гърди. Незнайно защо, защитникът реши да се пробва да жонглира с топката и от коляното му топката се озова зад голлинията, което беше пети гол за Ливърпул и трети автогол за Брайтън.

В 80-ата минута Брайтън реши да си направи още по-тежка вечерта. Защитник на гостите фаулира Дирк Каут в наказателното. Луис Суарес подходи несериозно към изпълнението и резултатът се запази - 5-1.

Суарес все пак се разписа, след като Луис Енрике центрира от ляво, Керъл отклони с глава и Суарес отбеляза първото си попадение в турнира, реализирайки и последното попадение в мача - 6-1.

В последните минути на мача на терена нахлу и чисто гол запалянко, но стюардите на стадиона се справиха бързо с възникналата ситуация.