Ники Михайлов игра цял мач при успех на Твенте

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Твенте се справи без особени проблеми с Витес (Арнхем) с 4:1 като гост и след мача от 22-ия кръг на холандската Ередивизи събра 42 точки, които го оставят на 4-о място, информира БТА.

Начело са ПСВ Айндховен и АЗ Алкмаар с по 45, но отборът на Николай Михайлов има и мач по-малко.

Още във 2-ата минута Ники Михайлов показа рефлекс и спаси опасен удар на домакините.

До първия гол се стигна в 6-ата минута, когато Фер засече извеждащо подаване на Ола Джон. В 19-ата минута реферът отсъди пряк свободен удар в полза на Витес, но ударът на Ники Хофс не затрудни Михайлов.

В 25-ата минута Джон получи добра възможност, но пропусна да увеличи преднината на Твенте. Насер Шадли опита силен удар към вратата на Витес в 30-ата минута, но топката попадна в ръцете на вратаря. В 34-ата минута Бони отправи удар към вратата на Михайлов, но гредата спаси Твенте.

Така на почивката гостите се оттеглиха с гол преднина. Второто полувреме започна с няколко добри атаки от страна на Твенте, но без реализиран гол.

В 65-ата минута де Йонг увеличи преднината на Твенте на 0:2 след грешка на Калас.

Третото попадение за Твенте дойде в 73-ата минута, след като Шадли се опита да вкара, топката се отклони, но Ола Джон беше на точната позиция и направи резултата класически.

Минути по-късно Твенте останаха с играч по-малко на терена, след като Висгерхоф фаулира Бони в наказателното поле. Беше отсъдена дузпа, която изпълни Бони, Ники Михайлов усети посоката на топката, но гредата се оказа помощник на българина.

Четвъртото попадение в мрежата на домакините дойде в 83-ата минута, когато Шадли надигра двама защитници и отбеляза. Натискът в последните минути беше голям и Витес намалиха разликата на 1:4 след гол на Хавенаар в 88-ата минута.

До края на срещата домакините се опитаха да затруднят максимално Михайлов, но до ново попадение не се стигна.