(ВИДЕО) Божинов с пропуска на сезона при нов резил на "гробарите"

снимка: partizan.rs

Валери Божинов направи фрапантен пропуск, а неговият "Партизан" за пореден път се изложи. "Гробарите паднаха с 0:2 от гостуващия Войводина (Нови Сад) и кретат в средата на класирането в Сърбия.

Титуляр за Партизан бе и другият българин в състава - Иван Бандаловски. И Валери и Бандата си изкараха жълти картони в началото на мача.

Феновете на белградския гранд пък на няколко пъти прекъсваха дербито с мощни факли и дими. Те бяха много изнервени от новата порция разочарование, което Партизан им сервира.

През втората част "черно-белите" натиснаха, но Божинов пропиля златен шанс да вкара. Бившият на сексбомбата Николета Лозанова получи пас на 5 метра фронтално от вратата на Войводина. Вместо да забие топката в мрежата обаче нападателят я изрита високо над горната греда, с което вбеси допълнително ядосаните навиячи.

В 81-ата минута Лазар Росич откри резултата за Войводина, след като беше точен с глава след центриране от корнер. Три минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, тъй като Данило Секулич получи втори жълт картон.

Две минути преди края Партизан получи шанс за изравняване. Съдията Боян Николич даде дузпа за домакините.

Вратарят Никола Перич обаче спаси удара на Нинкович от бялата точка. Само минута след това Александър Станисавлевич удвои за гостите с удар от границата на наказателното поле при контраатака.