Борусия Дортмунд постигна труден успех с 2:0 над втородивизионния Мюнехн 1860 и преодоля втория кръг за Купата на Германия.

Победата на "жълто-черните" дойде след продължения, а в герои за дортмундци се превърнаха Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Михтарян, които се разписаха в продължението на срещата.

Почти целия двубой се игра в половината на Мюнхен 1860, но домакините успяха да удържат равенството в редовните 90 минути.

Най-сериозната опасност за Борусия се откри пред Робер Левандовски, който в 57-та минута от отлична позиция се подхлъзна в най-неприятния момент и не успя да реализира. Малко преди това пък Блашчиковски удари напречна греда на вратата на мюнхенци.

Така се стигна до продължения, където гредата още на два пъти спасяваше фомакините след шутове на Марко Ройс.

Все пак "жълто-черните" най-после успяха да се разпишат в 105-та минута. Тогава те получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Доминик Щал срещу Ройс. Зад бялата точка застана Обамеянг и не сгреши.

Две минути след началото на второто продължение гостите нанесоха решителния си удар. Стражът Михаел Лангерак хвърли топката към Йонас Хофман, той проби по дясното крило и подаде на Хенрих Михтарян. Арменецът се справи с бранител и стража на Мюнехн и разочарова "Алианц Арена" с второ попадение.