Барселона се разправи безкомпромисно с друг от испанските представители в Шампионската лига - Реал Сосиедад, като го надви с 4:1 в първи двубой от 6-ия кръг на Примера Дивисион.

За каталунците се разписаха четирима различни футболисти - Неймар, Меси, Бускетс и Бартра, докато Де ла Бея бе точен за баските.

Така тимът на Херардо Мартино спечели шеста поредна победа в Ла Лига и еднолично оглави класирането с актив от 18 точки. Три по-малко има Атлетико Мадрид, но столичани имат мач по-малко.

Барса започна страхотно и още в 5-та минута новата придобивка Неймар реализира първия си гол за каталунците. Бразилецът се възползва от грешка в отбраната на гостите и зарадва тибуните на "Кам Ноу".

Три минути по-късно Лионел Меси вкара дежурния си гол. Неймар напредна отдясно по атаката и центрира в наказателното поле, където Меси с глава увеличи аванса на 2:0.

В 23-та минута резултата вече бе 3:0. Елегантно изпълнение на Меси с пета бе отразено от стража на Реал Сосиедад, топката отново отиде у аржентинеца, който от два метра удари напречна греда. Антоан Гризман обаче подари топката на Серхи Бускетс, който вече успя да се разпише.

През второто полувреме Барселона логично върна газта на педала и това позволи на гостите да стигнат до почетно попадение чрез Алберто де ла Бея след асистенция на Агирече в в 63-та минута.

Точка на спора сложи Марк Бартра в 76-та минута, който оползотвори центриране на Лео Меси и с пета вкара забележително попадение.